• 2013

  listopad

  JAK JSME ZAČALI

  Ostrý start jsme měli v listopadu 2013, kdy SAB servisoval prvních 5 firem a 75 poradců. Přípravy na vznik však probíhaly již od prosince 2012. Tehdy jsme si kladli za cíl získat pozornost trhu a ukázat, že víme, co děláme, i když jsme malá začínající firma na již rozjetém broker poolovém trhu.

 • 2014

  leden

  ROK 2014 ROKEM HYPOTEČNÍCH ÚVĚRŮ

  V roce 2014 jsme si dali za cíl vytvořit perfektní zázemí pro poradce, kteří chtějí sjednávat hypoteční úvěry. Hypoteční trh vždy produkoval kvalitní poradce, protože naučit se rozumět hypotékám není jednoduché. Sjednávat hypoteční úvěry umí jen kvalitní poradce a kvalitní firma, a přesně pro ty děláme servis.

 • duben

  PŘÍCHOD NOVÝCH TVÁŘÍ

  Největší vlnu příchodu nových firem jsme zaznamenali v dubnu 2014. To jsme za 1 měsíc zasmluvnili okolo 20 firem a 120 poradců. Jinými slovy řečeno jsme se za 1 měsíc v počtu servisovaných poradců zdvojnásobili. Nejvíc nás na tom těší to, že to všechno byly zkušené firmy a zkušení poradci. Velmi rychle se z těchto firem stali klíčoví partneři.

 • září

  1. ROČNÍK BEACH VOLEJBALOVÉHO TURNAJE

  12. 9. 2014 jsme v pořádali první ročník volejbalového turnaje. Tento turnaj jsme založili hlavně s cílem vytvořit místo, kde poradci a poradenské společnosti na chvíli zapomenou na práci a navážou kontakty a vztahy s producenty. Na turnaji startovalo i přes nepřízeň počasí 28 týmů, a to je v dešti a 15 stupních opravdu co říct! Skvělý turnaj zakončili exhibicí bývalí profesionální volejbalisté Lébl s Benešem.

 • listopad

  ROK FUNGOVÁNÍ

  Máme za sebou skvělý rok. Nadšení každého člověka v SABu se promítlo i do výsledků. Dosáhli jsme o 20% vyššího napsaného obratu, než jsme měli za cíl. Jak se říká, růst nesmí být ani rychlý, ani pomalý. Růst musí být „tak akorát“ a my jsme to zvládli. Důkladným výběrem poradenských firem a poradců jsme ukázali, že i brokerpool může mít tvář.

 • 2015

  leden

  ROK INVESTIC

  Je tady další rok a chceme, aby se i ten nesl ve znamení budování oblasti podpory. Tentokrát podpory pro investice. Předešlý rok jsme úspěšně zakončili vytvořením oddělení na podporu sjednávání hypotečních úvěrů. Podařilo se nám zajistit nástroj online metodik u všech bank, aktualizované sazby a kompletní nabídku řešení financování bydlení. Nic nebrání tomu, aby se u nás hypoteční specialisté cítili jako doma.

 • březen

  TRH JE POD TLAKEM

  Trh je pod tlakem nekalých poradenských praktik a my jsme se rozhodli pořádat na toto téma konferenci. Konference nesla název Rizika finančního poradce a měla za úkol popsat tato rizika a pomoci finančnímu poradci orientovat se v povinnostech a odpovědnosti. Konference byla mimořádně úspěšná, o čemž svědčí i účast. Celodenní konferenci s řadou zajímavých hostů a témat navštívilo 208 poradců a majitelů poradenských firem.

 • červen

  VELKÁ POSILA

  Rok 2015 je rokem investic a my jsme si dali za cíl, že přivedeme někoho, kdo investicím rozumí, dokáže pomáhat a rozvíjet naše poradenské firmy a pomáhat jim, aby začaly investicím opravdu rozumět. Máme radost, protože se nám podařilo získat Jana Šimka, investičního analytika a hlavně skvělého člověka.

 • září

  2. ROČNÍK BEACH VOLEJBALOVÉHO TURNAJE

  A je to tu zase! Tentokrát se turnaje účastnilo 32 týmů a byl to pro všechny super sportovní den. Pozvali jsme hosta - Dominika Haška, který dal dohromady zkušený tým a po neuvěřitelném výkonu skončil tento tým druhý. Podívejte se na videoreportáž z turnaje.

  Přehrát ►

 • listopad

  INVESTIČNÍ KONFERENCE

  26. 11. jsme pořádali Investiční konferenci. Představili jsme jedinečný koncept podpory pro poradce, kteří se zaměřují na retailovou klientelu. Zároveň jsme vytvořili jedinečný koncept na českém trhu zacílený na afluentní klientelu – VIP investice. Troufáme si říci, že podpora je nyní v oblasti investic vynikající.

 • prosinec

  myPLANN

  Je nám ctí představit novinku - po dlouhém dvouletém vývoji se nám podařilo vytvořit skvělý nástroj pro klienty. myPLANN je aplikace, ve které klient nalezne vlastní smlouvy, intervence, může si zjistit aktuální hodnotu svého majetku, a co je naprostá bomba - je tak propojen se svým poradcem a poradenskou firmou, takže už není důvod, aby měnil svého poradce. Jsme servisní firma, která Vám vytváří přidanou hodnotu!

 • 2016

  únor

  STĚHOVÁNÍ NA VELESLAVÍN

  V roce 2015 se SAB servis zdvojnásobil. Kvůli dalšímu rozšiřování našeho back office jsme se rozhodli přestěhovat do nových moderních prostor na Praze 6 – Veleslavíně. Naše nové sídlo jsme řádně zkolaudovali spolu s našimi partnery, které jsme pozvali na slavnostní otevření vily.

 • březen

  VELKÁ RYBA

  Na začátku jara jsme uzavřeli strategické partnerství s firmou STING finance – významným hráčem na poli poskytování hypotečních úvěrů. Po úspěšných námluvách jsme odstartovali spolupráci s partnerem, který dokázal v roce 2016 zprostředkovat hypoteční úvěry v objemu 2,4 mld. Kč.

 • červen

  3. ROČNÍK BEACH VOLEJBALOVÉHO TURNAJE

  Již tradičního beach volejbalového turnaje se zúčastnilo rekordních 45 týmů. Opět nechyběli týmy České televize a Radiožurnálu a pohledům diváků neušel i nový tým VIP vedený Anetou Vignerovou. Z vítězství se tentokrát radovala Kooperativa, která těžila z obrovské síly v útoku. Podívejte se na videoreportáž z turnaje.

  Přehrát ►

 • listopad

  KONFERENCE DIGITÁLNÍ REVOLUCE

  Všichni na trhu hovoří o digitalizaci, my však jdeme ještě dál cestou digitální revoluce. Jsme IT firma, která neustále investuje do inovací myDOCKu a klientské aplikace myPLANN. Na listopadové konferenci jsme ukázali naši vizi budoucího poradenského trhu, na kterém pouhé zprostředkovatele smluv nahradí internetové srovnávače, ale životní finanční poradci s kvalitní analýzou klientských dat ohromně uspějí. Podívejte se na záznam vystoupení hlavního řečníka Pavla Kysilky.

  Přehrát ►

 • prosinec

  DOKONČUJEME VELKÉ AKVIZICE

  Když jsme v prosinci uzavřeli poslední listopadové obchody, ukázalo se, že provizní obrat za listopad přesáhl 33 mil. CZK. Přestože celý trh řešil pouze regulaci provizí v pojišťovnictví, my jsme zároveň dokončovali několik velkých akvizic. Za celý rok 2016 jsme se obratově opět zdvojnásobili. V roce 2017 nás tak bude čekat další personální rozšiřování firmy, stejně tak budeme muset zvětšit kancelářské prostory.

 • 2017

  leden

  SROVNÁVAČ

  Spustili jsme srovnávač životního pojištění. Poradci už nemusí složitě studovat pojistné podmínky, ale mohou rychle srovnávat krytí pro klienta klíčových rizik napříč pojišťovnami. Srovnávač je tak kvalitní, že jej - jako placenou službu - využívá i hodně pojišťoven. Poradcům se zvyšuje obchod a zároveň jim konkurence nedokáže přetáhnout klienta. Přečíst rozhovor s tvůrci srovnávače:

  Přečíst ►

 • březen

  DINOSAUŘI

  V nadsázce jsme si vystřelili ze starých struktur na trhu dinosauří kampaní. Staré hráče na trhu respektujeme, ale už s nimi nesouhlasíme!

 • květen

  ZÍSKALI JSME OLGU MISTOLEROVOU

  Do vedení firmy jsme získali Olgu Mistolerovou, která zatím převzala odpovědnost za provizní oddělení. Olga pracovala 15 let v Broker Trustu a postupně se vypracovala až na pozici provozní ředitelky firmy. Je nám ctí, že rozšířila řady SAB servis, protože dokáže perfektně nastavit procesy, vést lidi a má bohaté zkušenosti.

 • červen

  4. ROČNÍK BEACH VOLEJBALOVÉHO TURNAJE

  Pláž, palmy, holkya skvělá atmosféra turnaje. Opět nás bylo víc než na předchozím ročníku a tentokrát nám přálo počasí až tak moc, že se někteří šťastlivci i spálili. Turnaje se zúčastnil také Leoš Mareš se svým VIP týmem, se kterým to dotáhli až na 3. místo. Vyhráli kluci z Dlouhodobé správy aktiv, které čeká za rok náročná obhajoba titulu!

  Přehrát ►

 • červenec

  VILA UŽ NÁM NESTAČÍ

  Rozšiřujeme naše počty a vila už nám nestačí. Tak jsme obsadili další budovu hned vedle naší vily na Veleslavíně.

 • listopad

  V LISTOPADU ZÁŘÍME NA FINFESTU

  Zatímco konkurence řeší hrozby roku 2018 v podobě MiFID II. a GDPR, my vidíme příležitost v PSD2. Chceme se co nejrychleji propojit s bankami a přes myPLANN nabídnout klientům správu také jejich účtů. A náš srovnávač životního pojištění na FINfestu sklízí obrovský úspěch!

  Přehrát panelovou diskuzi ►
  Přehrát workshop Srovnávač ►

 • 2018

  leden

  KONFERENCE „ZÁKAZNÍK“

  Nástroje pro lídry na řízení poradenských firem máme špičkové. Teď se chceme zaměřit na potřeby zákazníků poradenských firem. Práce s klientskými daty nám umožní být o krok před zákazníkem. Díky množství dat, které máme, známe klientovu potřebu dříve, než ji vysloví.

 • únor

  SROVNÁVAČ NA MĚŠEC.CZ

  Šéfredaktor internetového portálu zaměřeného na finance nás oslovil se zájmem využívat náš Srovnávač životního pojištění pro tvorbu článků. Poradenské firmy, které s námi spolupracují, mají k dispozici nejlepší nástroj na porovnání pojištění na trhu, který využívají nejen samotné pojišťovny, ale od února také čtený internetový portál.

 • květen

  JEDEME NA ROADSHOW

  Ostrava, Zlín, Brno, Hradec Králové a Praha. Ve 3 dnech jsme potkali více než 300 klíčových poradců našich hlavních partnerů, v autě strávili přes 11h a ujeli přibližně 850 km. To je způsob, jakým děláme náš byznys: potkáváme se s partnery, zajímáme se o ně a jejich potřeby a společně sdílíme myšlenky, jak posouvat dál finanční poradenství.

 • červen

  5. ROČNÍK BEACH VOLEJBALOVÉHO TURNAJE

  Uvolněná atmosféra, úsměvy a přitom měření sil při soubojích o putovní pohár. Tentokrát poprvé v historii turnaje obhájili titul borci z Dlouhodobé Správy Aktiv, a to v konkurenci 59 nadupaných týmů. Celkově se na turnaji sešlo 300 hráčů a 100 fanoušku a fanynek a odehrálo se neuvěřitelných 202 zápasů na 10 kurtech. A za rok se na písku potkáme zase!

  Přehrát ►

 • červen

  SPUSTILI JSME MOBILNÍ APLIKACI

  Půl roku jsme usilovně pracovali na vývoji mobilní aplikace, díky které by poradci mohli řešit agendu přímo na schůzkách a také ve chvílích, kdy jsou mimo kancelář. Výsledkem je revoluční aplikace myNOTE, ve které poradce může řešit jednoduchou administrativní agendu, plánovat kalendář či sdílet úkoly se spolupracovníky. Aplikace běží v operačních systémech iOS i Android. A veškeré informace jsou automaticky sdíleny s domovským systémem myDOCK!

 • červenec

  SROVNÁVAČ HYPOTEČNÍCH ÚVĚRŮ

  Do třetice všeho dobrého! Po Srovnávačích životního a neživotního pojištění jsme vytvořili také přehledný Srovnávač hypotečních úvěrů. Jen v metodikách jednotlivých hypotečních bank porovnává Srovnávač cca 180 parametrů, hloubku detailu si však nastavuje sám poradce, tak jak mu to vyhovuje.

 • srpen

  ZMĚNY V MANAGEMENTU

  Rozhodli jsme se posílit kompetence jednotlivých vedoucích oddělení. Máme radost, že dvě ze tří nových ředitelek se vypracovaly u nás ve firmě. Barboru Peškovou a Veroniku Hůlkovou navíc doplnila Kristína Hamzová, která se stará o zasmluvnění nových poradců. Zároveň jsme se rozloučili s provozní ředitelkou Olgou Mistolerovou, která se zasloužila o správné nastavení procesů.

 • říjen

  PODZIMNÍ ROADSHOW

  I na podzim jsme vyjeli za našimi partnery a jejich poradci, abychom představili novinky a posbírali nápady. Kromě tradičních zastávek ve Zlíně, Brně, Hradci a Praze jsme se nově představili také v Českých Budějovicích. Hlavním tématem byla stabilizace příjmů z klientského kmene.

 • listopad

  SLAVÍME 5. NAROZENINY

  Netradiční oslavu narozenin jsme připravili ve Staré Čistírně odpadních vod v Bubenči. Lídry poradenských firem a producenty jsme vzali na cestu do minulosti a historie firmy a s nadsázkou poodkryli budoucnost. Děkujeme všem, kteří s námi slaví!

 • prosinec

  HRDĚ NA PROUDLY

  Stále hledáme šikovné lidi, kteří s námi budou psát příběh naší firmy! A proto jsme se rozhodli hrdě se představit mezi ostatními firmami na Proudly.

  Přejít ►

 • 2019

  únor

  NOVÉ ONLINE ZÁZNAMY Z JEDNÁNÍ

  Spustili jsme nové online záznamy z jednání s elektronickým podpisem pomocí SMS. Stačí, aby klient poskytl poradci tzv. „zlatý souhlas“, který umožňuje elektronickou komunikaci. Potom nic nebrání tomu, aby klient potvrdil záznam z jednání v klientské aplikaci myPLANN pomocí ověřovacího kódu zaslaného v SMS.

 • květen

  VIDITELNÁ NEVIDITELNÁ SERVISKA

  Měsíc nabitý událostmi. Nejprve jsme generálním partnerem FINfestu, kde vystupují 3 lidé ze SABu a 6 lídrů, kteří s námi spolupracují, sděluje své Inspirativní příběhy. Potom objíždíme republiku s naší roadshow, navíc poprvé i s porducenty. A v neposlední řadě na naší vilu umisťujeme logo společnosti, takže jsme opravdu vidět!

 • červen

  6. ROČNÍK BEACH VOLEJBALOVÉHO TURNAJE

  Náš firemní klenot – turnaj v beachvolejbale opět přilákal rekordní počet týmů a hráčů. Poprvé v histori jsme hráli na kurtech Beachklubu Ládví a celý turnaj se moc povedl. Vyhrál tým Kooperativy, mezi hobíky pak poradci z firmy Stone & Belter.

  Přehrát ►

 • červenec

  MARKÉTA BLÁHOVÁ DO SABu

  Podařilo se nám získat stále usměvavou Markétu Bláhovou, která se perfektně zhostila komunikace s pojišťovnami a poradci. Markéta je profík a má spoustu zkušeností z poradenského světa. Dříve pracovala například pro Bonnet respektive Chytrého Honzu.

 • září

  VÝHRADNĚ ELEKTRONICKY

  Neustále nám roste počet klientů, kteří s námi komunikují výhradně elektronicky. Na konci prázdnin jsme překonali hranici 30.000 takovýchto klientů. Ke stejnému datu jsme měli 180.000 klientů celkem, to znamená, že 17% klientů podepisuje dokumenty elektronicky.

 • říjen

  OBSAZUJEME DALŠÍ VILU

  Dosavadní prostrory už nám nestačí, a tak jsme obsadili další vilu v obytném komplexu na Veleslavíně. Celkem už je nás téměř padesát lidí, kteří pracujeme pro naše partnery – poradenské firmy a jejich poradce.

 • listopad

  JSME S PORADCI

  Poprvé jsme uspořádali HSP Klub, což je setkání s přibližně 80 majiteli poradenských firem, které s námi spolupracují. Pokračovali jsme Roadshow ve Zlíně, Hradci a v Praze a celý měsíc zakončili jako hlavní partneři poradenské konference FINfest. V jednom měsíci jsme se potkali s více než 1.000 poradci!

 • prosinec

  ROSTEME V INVESTICÍCH

  Objem majetku pod správou poradenských firem, které s námi spolupracují, dosáhl na konci roku 2019 celkové úrovně 4,24 mld CZK. Meziročně jde o +57% nárůst! Za silným růstem stojí tři zásadní faktory: 1. získáváme nové partnery, 2. partneři se čím dál více zaměřují na správu majetku (investice), 3. finanční trhy mají za sebou úspěšný rok.

 • 2020

  leden

  PŘÍCHOD POSIL

  Tým obchodních manažerů doplnila specialistka bankovnictví Jitka Kratochvílová a pro oblast vývoje a školení poradců pro práci s myDOCKem k nám přišla Monika Vogeltanzová. Obě jsou velmi zkušené a získali jsme je od našich konkurentů.

 • únor

  SETKÁNÍ S PRODUCENTY

  Pozvali jsme ředitele a členy představenstev finančních institucí, abychom jim představili naše výsledky a plány do budoucna. Jsme technologický lídr v oboru, a proto máme pozornost producentů.

 • březen

  S PORADCI NA VLNÁCH

  První díly podcastu „S poradci na vlnách“ jsou zveřejněny k poslechu. Hosté pořadu jsou majitelé poradenských firem, které s námi spolupracují.

 • duben

  ONLINE ROADSHOW

  Rychle reagujeme na koronavirovou pandemii a jako první přesouváme konference do onlinu. Místo klasické roadshow představujeme poradcům novinky ve videích na facebooku a youtube.

 • květen

  SPUSTILI JSME ÚKOLY

  Úkoly jsou podle nás jedna z nejdůležitějších funkcí myDOCKu. Pomocí úkolů můžete řídit vlastní agendu, spolupracovníky nebo workflow jednotlivých projektů. Jednoduše z kanceláře nebo v terénu pomocí telefonu.

 • červen

  HYPOTEČNÍ PLATFORMA

  Jsme inovátoři na trhu. Spustili jsme hypoteční platformu spolu s Hypoteční bankou (to dokázal jenom jeden konkurent) a spolu s Českou spořitelnou (to zvládli pouze tři naši konkurenti).

 • srpen

  myNOTE A ÚKOLY

  Představujeme nové funkce „úkoly“ v myDOCKu a v mobilní aplikaci myNOTE. Ty umožňují sdílet se spolupracovníky a s klienty společné úkoly a řídit workflow. Poradci tak mají vše na jednom místě a nemusí využívat externí nástroje jako Todoist, Raynet nebo Freelo.

  Přehrát ►

 • září

  7. ROČNÍK BEACH VOLEJBALOVÉHO TURNAJE

  Kvůli covidu jsme turnaj museli netradičně přesunout na září. Ale měli jsme štěstí a trefili jsme snad jediné možné období, kdy turnaj mohl proběhnout. A co víc, vydařilo se počasí a opět přišlo rekordní množství poradců a producentů!

  Přehrát ►

 • listopad

  PODZIMNÍ ONLINE ROADSHOW

  Stejně jako na jaře i na podzim nemůžeme jet za našimi partnery, a tak natáčíme online roadshow. Na sociálních sítích mají 4 díly roadshow dohromady více jak 4.700 shlédnutí.

 • listopad

  SPOUŠTÍME LEADOVAČE

  Nevěříme v přeprodej leadů poradcům. Místo toho jsme vyvinuli jednoduché leadovače, které zachycují možnou poptávku klientů. Poradci je mohou umístit na své weby nebo weby obchodních partnerů – realitek, autosalonů a dalších. Leady jsou jen jejich, nic za ně neplatí a mohou je ihned konvertovat do nových obchodů.

 • 2021

  leden

  PŘEDBĚŽNÉ VÝSLEDKY

  Našim partnerům se daří! V roce 2020 dokázalo vyrůst 8/10 firem, které s námi spolupracují. Z toho těžíme i my, předběžné výsledky ukazují, že jsme v provizním obratu vyrostli o třetinu a dosáhli úrovně 585 mil. Kč.

 • leden

  VYNIKAJÍCÍ VÝSLEDKY

  Ve složitém covidovém roce rosteme meziročně o +35,5%, když provizní obrat dosahuje úrovně 595 mil. Kč. Upevňujeme pozici obratově třetího největšího brokerpoolu na tuzemském trhu.

 • únor

  ONLINE PRODUKTOVÉ DNY

  Kvůli přetrvávajícím protiepidemickým opatřením přesouváme produktové dny do onlinu. Poradci si chválí novou možnost získávat informace od producentů z pohodlí domova nebo vlastní kanceláře.

 • březen

  HEAD OF LEGAL

  Rozšiřujeme naše právní a compliance oddělení a do jeho čela stavíme Ondřeje Karla, který k nám přešel od konkurenta Chytrého Honzy. Jeho úkolem je udržet křehkou rovnováhu mezi požadavky na právní bezpečí a hladký běh obchodu.

 • duben

  NOVÁ PROVOZNÍ ŘEDITELKA

  Lenka Peterková nahradila na pozici provozní ředitelky Báru Peškovou, která odchází na mateřskou dovolenou. Lenka prošla firmou odzdola nahoru. Nejprve začínala evidencí partnerů, poté pokračovala na provizním oddělení, kde se vypracovala na ředitelku oddělení a nyní jako provozní ředitelka povede celý backooffice.

 • duben

  INVESTIČNÍ SPECIALISTA

  Na pozici obchodního manažera přichází Alan Ibrahim, který má dlouholeté zkušenosti s podporou poradců ze společnosti Amundi (dříve Pioneer). Nahrazuje v investicích Jendu Šimka, který nadále ve firmě zůstává, do budoucna se však bude věnovat čistě PR a komunikaci.

 • květen

  ROADSHOW ZE ŽÁKOVA MLÝNA

  Opět nemůžeme vyrazit za našimi partnery na naši klasickou fyzickou roadshow. Proto hledáme cesty, jak online roadshow oživit. Tentokrát jsme se vyřádili a pobavili u tvorby teaseru, který shlédlo více než 1.400 diváků. Natáčíme na Žákově mlýně, který jsme koupili a budeme renovovat.

  Přehrát ►

 • červen

  PLACENÉ PORADENSTVÍ

  Poradci s vysokou přidanou hodnotou pro klienty, kteří pracují v režimu placeného poradenství, mohou nově v našem systému snadno generovat a tisknout vlastní smlouvy, které chtějí s klientem uzavřít.Do budoucna navíc plánujeme i předlohy různých typů smluv nebo propojení s fakturacemi!

 • červenec

  ONLINE CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

  V myPLANNu si nyní mohou klienti sami sjednat cestovní pojištění v šesti jednoduchých krocích. Poradci stačí mít registraci VZ na pojištění majetku a provize jde samozřejmě za ním!

Lídři
Svoboda
Systém
Péče